W tym roku armator rozpoczął kolejny projekt wspierania pokrewnych programów ekologicznych w Skandynawii. Plastykowe torby, które są sprzedawane w sklepach na wszystkich promach Viking Line zostały wykonane z materiałów wtórnych. Teraz otrzymają one również nowy wygląd. Na jednej stronie takiej torby pojawi się grafika, zawierająca informację z podziękowaniem za wspieranie ekologicznych projektów w regionie Morza Bałtyckiego. Cena toreb nieznacznie wzrośnie, a dodatkowy dochód ze sprzedaży będzie trafiał do dwóch organizacji, prowadzących akcje na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Są to działające od wielu lat "Archipelago Tidy Association" oraz "Keep Sweden Tidy Foundation".
„Cieszymy się, że możemy pomóc i wesprzeć dwie znane organizacje, działające na rzecz czystszego środowiska. Już od czasów rozpoczęcia naszej działalności przewozowej środowisko morskie szczególnie leży blisko naszemu sercu. Nowe plastykowe torby są produkowane z wykorzystaniem specjalnej technologii recyclingu, ponieważ większość osób używa je następnie jako worki na śmieci”, - powiedziała Susanna Airola, Koordynator ds. Środowiska Naturalnego w Viking Line.
Viking Line w każdym rocznym raporcie przedstawia dokładne informacje, dotyczące ilości zanieczyszczeń, wygenerowanych przez działalność usługową. Co roku armator przekazuje do recyclingu średnio ponad 15 ton plastyku, około 10 ton aluminium, 70 ton odpadów z innych metali, 500 ton szklanych opakowań, 800 ton papieru, 3 tony zużytego oleju roślinnego. Wszystko to zostaje dokładnie posortowane i przekazywane odpowiednim firmom przetwarzającym materiały wtórne.
W zeszłym roku partner PromySkat, uruchomił jeden z najnowocześniejszych promów – Viking Grace, który jest zasilany ekologicznym paliwem LNG, przez to zanieczyszczenia zostały zredukowane do minimum.
PromySkat
źródło: Viking Line