Wśród spraw, które poruszone zostaną podczas poszczególnych bloków, na jakie podzielona została konferencja, znajdują się tak kluczowe kwestie, jak: dyrektywa siarkowa oraz jej wpływ na całą branżę transportową czy oddziaływanie nowych regulacji i przepisów na gospodarkę morską, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego rynku. Omówiona zostanie idea rozbudowy autostrad morskich oraz ich wpływu na rozwój żeglugi, a także kwestia rozwoju europejskich portów morskich w kontekście inteligentnej współpracy na linii miasto-port.
W czasie konferencji pojawią się też zagadnienia dotyczące ekologii oraz bezpieczeństwa żeglugi. Dyskutowane będą również problemy związane z kwestiami finansowymi (np. rynek ubezpieczeń morskich). To oczywiście zaledwie garść wątków, które rozwijane będą podczas tegorocznego spotkania.
W Kongresie udział wezmą m.in. naukowcy, urzędnicy, przedstawiciele portów, członkowie organizacji zrzeszających ludzi branży oraz przedsiębiorcy i przedstawiciele firm działających w sektorze morskim.
Wśród gości, którzy wezmą udział w tegorocznej konferencji, znajdują się m.in. wicepremier Janusz Piechociński oraz Maria Wasiak – minister infrastruktury i rozwoju.
Tegoroczne spotkanie będzie już trzecim. Choć Międzynarodowy Kongres Morski jest imprezą młodą, z miejsca stał się istotną częścią kalendarza branży morskiej. Obecnie postrzegany jest jako pole do wymiany poglądów oraz doskonała platforma do dzielenia się doświadczeniami. Ale to wydarzenie to nie tylko rozmowy. Wnioski i postulaty z każdego Kongresu przekazywane są władzom regionalnym i państwowym. Wiele z nich jest potem realizowanych.
Największe wydarzenie branży morskiej w Polsce będzie miało swój uroczysty początek w Filharmonii Szczecińskiej. Tam odbywać się będą również niektóre wykłady. Dyskusje i prelekcje będą miały miejsce w hotelu Radisson Blu.
Więcej szczegółów i program konferencji można znaleźć klikając TUTAJ.
PromySkat
Źródło: Kongres Morski